Hadí mast v naší nabídce masážních krémů

Hlavní účinky hadího jedu:

Hadí jed získal svou nezastupitelnou pozici ve farmaceutickém průmyslu především díky svému velmi vysokému obsahu specifických enzymů. Dále obsahuje také mnoho desítek nízkomolekulárních bílkovin, peptidů a aminokyselin, látky antibiotické a minerální.
Hadí jed se začal využívat hlavně k léčbě zánětů a tlumení bolesti. Analgetický účinek spočívá v blokaci elektrické aktivity nervových buněk a vláken, vedoucích signály bolesti z místa jeho vzniku přes míchu do mozku. Tu buď utlumí nebo zabrání projevení bolesti. V dnešní době se využití této suroviny velmi rozšířilo. Pomáhá bojovat proti revmatismu, křečovým žilám, zánětům svalů, šlach, malomocenství i epilepsii. Značně se osvědčil jako podpůrný prostředek při léčbě psoriázy (lupénky), zánětlivých stavů kůže a proti oparům. Dokonce se hadí jed v příslušné koncentraci používá také při léčbě zhoubných nádorů jako uklidňující prostředek.

Jak to funguje:

Při různých zánětech a poranění potřebuje lidský organismus velké množství enzymů. Bez nich by člověk nemohl existovat. Každý enzym je velice specifický, některé jsou schopné i za krátkou dobu „nastartovat“ několik milionů biochemických reakcí.  Hadí toxiny jsou vysoko enzymatické látky, po jejich aplikaci v masti na postižené místo pronikají přes kůži do organismu, tím dochází v těle k odstranění odumřelých buněk a tvorbě dalších enzymů, podporujících tvorbu buněk nových.
Nejnovějším poznatkem při využití hadího jedu je také jeho význam v kosmetickém průmyslu. Hadí jed působí také velice příznivě jako vyhlazovač vrásek, blokuje nervové signály vyvolávající stahy obličejových svalů, které mohou způsobovat vrásky. Tím působí jako svalový blokátor a výrazně redukuje vrásky, zanechává pokožku hladkou a předchází vzniku vrásek. Testy prokázaly, že aplikace krému dvakrát denně po čtyři týdny může redukovat výskyt vrásek až o 52 procent.
 

Získávání hadího jedu:

 Aby se hadům jed mohl bezpečně a pravidelně jed odebírat, aniž by docházelo k vyhubení těchto zvířat v přírodě, vznikají hadí farmy. Zkušený pracovník obratně chytí hada do ruky, přinutí ho zakousnout se do blány pokrývající speciální nádobku. Na její stěně ulpívají kapky drahocenné tekutiny. To je však jen základní surovina, která ještě vysušením několikrát zmenší svůj objem. Až potom může sloužit k výrobě tolik žádaných léků a kosmetických přípravků.